REKLAMA
REKLAMA

Hochtief Polska planuje więcej realizacji na rynku centrów handlowych

Autor: propertynews.pl 12 sierpnia 2011 11:31

Hochtief Polska planuje więcej realizacji na rynku centrów handlowych

Henryk Liszka, prezes zarządu Hochtief Polska, prognozuje, że w najbliższych latach zaangażowanie jego spółki w realizację centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce znacząco się zwiększy i projekty te będą stanowić ok. 20 proc. zamówień - podał portal propertynews.pl

REKLAMA
- Projekty handlowo-rozrywkowe to jeden z bardzo ważnych obszarów naszej działalności. W ciągu ostatnich trzech lat zrealizowaliśmy kilkanaście obiektów tego typu na terenie kraju. Obecnie centra handlowo-rozrywkowe stanowią ok. 9 proc. w naszym portfelu zleceń - mówi Henryk Liszka.

Jak podkreśla, wzrost liczby inwestycji będzie zauważalny przede wszystkim w mniejszych ośrodkach. - Duże miasta powoli zaczynają się nasycać centrami handlowymi. Należy przypuszczać, że w najbliższym czasie więcej z nich będzie powstawać w mniejszych miastach. Ta tendencja widoczna jest zresztą już teraz, co tylko potwierdza zapotrzebowanie na obiekty handlowe w tych lokalizacjach. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że decyzje o rozpoczęciu nowych inwestycji handlowych w najbliższych latach będą uzależnione od sytuacji makroekonomicznej i rozwoju sytuacji na rynkach finansowych - podsumowuje prezes spółki Hochtief Polska.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12382

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA