REKLAMA
REKLAMA

Hurtownia handlująca alkoholem ogłasza upadłość

Autor: Gazeta Wyborcza Kielce 11 lipca 2011 09:49

Upada Elmar Handel sp. z o.o. spółka komandytowa zajmująca się hurtowym handlem alkoholami. Ma magazyny i siedzibę w Jędrzejowie oraz 12 hurtowni w połowie Polski (w Chrzanowie, Sosnowcu, Warszawie, Łodzi, Rybniku, Tarnowie, Dębicy, Jędrzychowicach, Lublinie, Puławach, Mszanie Dolnej i Kędzierzynie) - podaje kieleckie wydanie Gazety Wyborczej.

REKLAMA
Władze Elmaru oficjalnie nie informują o upadłości, jednak 4 lipca złożyły wniosek o upadłość w Sądzie Rejonowym w Kielcach.

Jeszcze niedawno Elmar chwalił się, że jest jednym z największych dystrybutorów alkoholi w Polsce. Elmar Handel należy w całości do Elmar "S", spółki matki grupy Mariana Glity (z rodziną nr 101 na liście najbogatszych Polaków "Wprost" w 2005 r.). Drugą nogą grupy jest Elmar Transport spółka z o.o. zajmująca się spedycją krajową i zagraniczną, mająca ponad 200 ciężarówek.

"GW" dotarła do informacji, że zadłużenie Elmar Handel może sięgać nawet 60 mln zł. Winna jest miliony m.in. takim potentatom, jak producenci wódek Sobieski (Belvedere), Bols (CEDC) i ukraiński Nemiroff. Zalega też ok. 1 mln zł jednemu z banków w Jędrzejowie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,60

  • Śr

    3,11

  • Min

    2,20

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA