REKLAMA
REKLAMA

Hygienika wierzy, że odkupi sieć Schlecker w Polsce od funduszu TAP 09

Autor: dlahandlu.pl 7 sierpnia 2012 09:59

Hygienika wierzy, że odkupi sieć Schlecker w Polsce od funduszu TAP 09

Ostatnio informowaliśmy, że fundusz private equity TAP 09 kupi 1350 placówek Schlecker, działających na kilku rynkach, w tym w Polsce. Było to o tyle zaskakujące, że w czerwcu polska firma Hygienika ogłosiła, że ma wyłączność na negocjacje na zakup tej sieci drogerii w naszym kraju. Transakcja miała być sfinalizowana na przełomie czerwca i lipca. Jak przekonuje Kamil Kliniewski, prezes Hygieniki nic nie jest jeszcze przesądzone.

REKLAMA

- Zaproponowaliśmy funduszowi TOP 09 odkup udziałów i liczymy na pomyślne negocjacje. Rozmowy trwają - mówi Kamil Kliniewski,
prezes Hygienika S.A.

Schlecker w Polsce ma blisko 200 sklepów głównie w mniejszych miejscowościach oraz magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Hygienika zamierzała rozwijać sieć drogerii o 10-15 proc., tak by w perspektywie trzech lat liczyła około 350 placówek.

Fundusz TAP 09 zapowiedział, że zamierza przekształcić sklepy w ramach konceptu określonego, jako "daily". Sprzedaż artykułów spożywczych będzie w nich generować 8 proc. obrotu. W ofercie pozostaną artykuły drogeryjne, obok magazynów i gazet. Pojawią się również usługi, takie jak np. kopiowanie dokumentów.
CEO funduszu TAP 09 Rudolf Haberleitner zapowiedział, że do 2016 r. na rynku funkcjonować będzie 1980 sklepów w nowym koncepcie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA