REKLAMA
REKLAMA

Ikea otwiera tartak w Stalowej Woli

Autor: wp.pl/Puls Biznesu 16 września 2014 12:36

Ikea Industry otwiera w Stalowej Woli największy tartak w Polsce i zarazem na świecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tej lokalizacji szwedzki koncern zamierza dobudować jeszcze fabrykę mebli - informuje wp.pl.

REKLAMA

Obecna wartość inwestycji to blisko 33 mln zł. Aby wybudować ten ogromny zakład produkcyjny, Ikea Industry, znana wcześniej jako Swedspan Polska, wydała 6,9 mln zł na zakup dwóch działek o łącznej powierzchni 25 ha. Fabryka płyt z drewna sosnowego, używanych do produkcji mebli, powstała na terenie strefy ekonomicznej "Wisłosan".

IKEA Industry Stalowa Wola będzie dostarczać surowiec drzewny do swoich fabryk produkujących komponenty oraz meble z litego drewna na terenie Polski i Słowacji. To najnowocześniejszy i najbardziej wydajny tartak IKEA Industry. 

Początkowo w zakładzie zatrudnienie znajdzie około 40 osób. Jednak wraz z rozruchem nowych taśm produkcyjnych, zapotrzebowanie na kolejnych pracowników będzie się zwiększać. Docelowo planują przyjąć 80 osób. Całkowitą zdolność produkcyjną fabryka osiągnie za dwa lata.

Dlaczego akurat Polska? Nasze rodzime lasy zapewniają dostęp do drzewa certyfikowanego przez Forest Stewardship Council (FSC). Pochodzenie surowca pozyskiwanego na produkcję płyt ma teraz dla firmy kluczowe znaczenie, po tym, jak z początkiem roku IKEA straciła certyfikat z powodu wycinania ponad 600-letnich drzew w rosyjskiej Karelii. Odzyskała go dopiero po wycofaniu się z tego regionu - czytamy w "PB".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12704

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA