REKLAMA
REKLAMA

Ikea wstrzymuje się z inwestycją w sklep w Bydgoszczy

Autor: gazeta.pl 5 września 2010 15:33

Szwedzka firma Ikea wbrew wcześniejszym zapowiedziom wstrzymała się z rozpoczęciem budowy sklepu w Bydgoszczy - informuje gazeta.pl.

REKLAMA
Szwedzki koncern przez ostatnie miesiące kompletował wszystkie pozwolenia na budowę, pozyskiwał grunty niezbędne do rozpoczęcia prac i czekał na uprawomocnienie się decyzji, bez których nie można zacząć robót - przypomina gazeta. Kiedy te wszystkie warunki zostały spełnione i budynek mógł zacząć powstawać, Ikea niespodziewanie wstrzymała się z inwestowaniem w Bydgoszczy.

"Firma jest dalej zainteresowana otwarciem sklepu w Bydgoszczy. Jednak z powodu zmienionych uwarunkowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, komitet inwestycyjny firmy nie wyznaczył terminu rozpoczęcia budowy" - można przeczytać w oświadczeniu Karoliny Horoszczak, rzeczniczki Ikei na Polskę. W rozmowie z Gazetą Wyborczą zapewniła, że jej firma nie sprzedaje gruntu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma osiąga w tym roku mniejsze zyski niż zakładała i stąd decyzja o wstrzymaniu inwestycji. O tym, że firma nie rezygnuje całkowicie z Bydgoszczy, może świadczyć fakt, że wciąż przygotowuje się do przebudowy dróg lokalnych wokół przyszłego marketu - zauważają dziennikarze Gazety Wyborczej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA