PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Inspektor Nadzoru Budowlanego: Galeria Gniezno jest już bezpieczna

www.portalspozywczy.pl 18 sierpnia 2012 11:23

Po tygodniu od nawałnicy, w wyniku której zamknięto Galerię Gniezno klienci wrócili do niej po zakupy. Na podstawie ekspertyz uprawnionych rzeczoznawców, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego potwierdził, że Galeria może być bezpiecznie użytkowana.

W sobotę 11 sierpnia 2012 r. decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (PINB) Centrum Handlowe Galeria Gniezno została ponownie otwarta dla klientów. Do ich dyspozycji oddano prawie wszystkie sklepy i lokale usługowe z wyłączeniem trzech, najbardziej poszkodowanych na skutek nawałnicy, jaka miała miejsce 5 sierpnia 2012 r.

Decyzja PINB została wydana na podstawie ekspertyz uprawnionych rzeczoznawców, którzy od 6 sierpnia 2012 r. prowadzili w Galerii badania stanu technicznego konstrukcji budynku, instalacji elektrycznych i sanitarnych. Celem badań było ustalenie zakresu szkód i ich wpływu na bezpieczeństwo użytkowania budynku. W okresie od 6 sierpnia w Centrum dokonano także wszelkich napraw niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

- Opracowane ekspertyzy i opinie techniczne potwierdziły, że w wyniku nawałnicy uszkodzona została część dachu w sklepie obuwniczym CCC - mówi Piotr Karbowy, dyrektor techniczny w Apsys Polska - zarządcy Galerii Gniezno. - Nie stwierdzono żadnych innych szkód w sąsiednich elementach konstrukcyjnych dachu. W wyniku zalania doszło do szkód w sklepie CCC oraz sąsiadującym sklepie Martes Sport i kinie Helios. W tych trzech lokalach trwają jeszcze prace remontowe i ich otwarcie odbędzie się w późniejszym terminie. Natomiast w pozostałej części Galeria Gniezno może być bezpiecznie użytkowana - dodaje.

W ekspertyzach stanowiących podstawę decyzji PINB rzeczoznawcy potwierdzają, że Galeria Gniezno może być bezpiecznie użytkowana w kontekście ochrony przeciwpożarowej. Naprawiono sygnalizację pożarową wraz ze sterowaniami urządzeń ppoż. poprzez ominięcie bypassem części wyłączonej (lokale: CCC, Kino, MARTES Sport).

Do pełnej sprawności przywrócono instalację tryskaczową, zapewniono sprawność dźwiękowego systemu ostrzegawczego (poprzez bypass omijający uszkodzone elementy), a także sprawność systemu oddymiania (z wyłączeniem jednej klapy dymowej znajdującej się w części wyłączonej z użytkowania). Potwierdzono także sprawność instalacji elektrycznych, które nadają się do dalszej eksploatacji bez stwarzania jakiegokolwiek zagrożenia. Ekspertyzy zawierają też pozytywną opinię dotyczącą możliwości dalszej eksploatacji instalacji sanitarnej. Z użytkowania wyłączona została jedynie instalacja sanitarna w zamkniętych lokalach.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane