REKLAMA
REKLAMA

Inspektorat Środowiska skontroluje fabrykę Ikei

Autor: wyborcza.biz 26 listopada 2015 12:40

Mieszkańcy przedmieść Łodzi skarżą się na hałas dochodzący z fabryki krzeseł i stołów dla Ikei. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zapowiada kontrolę hałasów, ale dopiero za kilka miesięcy - podaje wyborcza.biz.

REKLAMA

W Konstantynowie Łódzkim działa należąca do Ikea Industry fabryka, która produkuje krzesła i stoły. Zakład pracuje na trzy zmiany, także w nocy. Ikea przyznaje, że w grudniu 2014 r. dostała od starostwa powiatowego informację stwierdzającą przekroczenie o 0,5 dB norm hałasu w porze nocnej. Firma zainstalowała też tłumiki na wentylatorach. 

Ikea zapowiada kolejne działania, które mają ograniczyć buczenie. Prace zaplanowano na przerwę świąteczną, czyli na przełom 2015 i 2016 r.

Wtedy ze swoją kontrolą wejdzie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi (WIOŚ), który dysponuje odpowiednim sprzętem do przeprowadzenia badań. Jeśli ostateczne wyniki kontroli potwierdzą przekroczenie norm hałasu, WIOŚ może nałożyć karę finansową, której wysokość jest uzależniona od wielkości przekroczenia norm na danym obszarze, lub wstrzymać pracę urządzeń powodujących emisję hałasu.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA