REKLAMA
REKLAMA

Intermarche chce rozwijać działalność produkcyjną

www.portalspozywczy.pl 18 października 2014 11:59

Sieć detaliczna Intermarche chce dalej rozwijać swoją działalność produkcyjną. Detalista chce nabyć firmę Gad, jednego z czołowych przetwórców wieprzowiny we Francji.

REKLAMA
Firma SVA Jean Roze, spółka zależna sieci zajmująca się produkcją mięsa, złożyła ofertę na kupno Gad do odpowiednich organów administracyjnych.

Grupa Muszkieterów chce zaopatrywać wszystkie swoje 2000 sklepów w produkty wieprzowe produkowane w firmie Gad i planuje zainwestować 20 mln euro w usprawnienie działalności.

Grupa Muszkieterów we Francji ma 61 zakładów produkcyjnych, które produkują 45 proc. produktów pod markami własnymi i które wytwarzają m.in. napoje, przetwory mięsne i rybne.

W Polsce Grupa Muszkieterów nie posiada zakładu produkcyjnego, ale w kwietniu grupa sygnalizowała, że wkrótce może się to zmienić, bo grupa jest bliska sfinalizowania akwizycji fabryki i ubojni mięsa czerwonego w Polsce.

Z kolei półtora roku temu grupa informowała, że chce w ciągu 2-3 lat sama uruchomić w Polsce własną produkcję żywności, a w planach jest przejęcie zakładu produkcyjnego.

Grupa Muszkieterów w Polsce to supermarkety Intermarché i Bricomarché.

  • płaz 2014-10-18 16:49:50

    o czym tu piszą ; Francuski operator jest na polskim rynku jest jednym z największych producentów żywności nic z teg nie rozumiem, kupili se gada we francji, to na zdrowie

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA