PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Intermarche otwiera kolejną stację paliw. Chce je mieć przy większości supermarketów

Autor: www.dlahandlu.pl 19 września 2013 11:32

Sieć supermarketów Intermarché otworzyła w sierpniu br. w Trzebnicy pierwszą w mieście a zarazem czwartą w tym roku stację paliw. Sieć posiada obecnie w całej Polsce 45 takich obiektów działających pod jej szyldem i zajmuje pozycję lidera na rynku przymarketowych stacji benzynowych.

Stacja benzynowa Intermarché w Trzebnicy zlokalizowana jest przy ulicy Kwiatowej, obok supermarketu spożywczego działającego pod tym samym szyldem. Punkt czynny jest przez 24godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W aktualnej ofercie stacji znajduje się pięć stanowisk do tankowania, na których dostępna jest benzyna Pb98, olej napędowy oraz gaz LPG. Wszystkie paliwa dostarczane są przez Orlen Paliwa Sp. z o.o. oraz Gaspol S.A.  Zmotoryzowani mogą skorzystać również z bezdotykowej myjni samochodowej.

Przy obiekcie działa sklep o powierzchni 100 mkw., który oferuje klientom artykuły spożywcze i przemysłowe oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik gastronomiczny „Coffe Marché" ze świeżo parzoną kawą oraz przekąskami m.in.hot-dogamii zapiekankami.

Otwarcie stacji paliw w Trzebnicy zapewniło Intermarché pozycję lidera na rynku przymarketowych stacji paliw w Polsce. Sieć planuje dalszy rozwój tego segmentu biznesu poprzez stałe zwiększanie liczby stacji, tak aby działały one przy większości istniejących supermarketów Intermarché.

Z danych POPiHN wynika, że ceny paliw na stacjach sieci handlowych są niższe o ok. 5 groszy na litrze w porównaniu ze średnim poziomem krajowym. Ilościowo udział takich stacji w rynku na koniec czerwca 2013 r. wynosił 2,5 proc. W ujęciu wartościowym jest on znacznie wyższy, a sklepowe stacje mogą kontrolować nawet 6-7 proc. sprzedaży paliw.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane