Intermarche rozważa wejście w produkcję wyrobów świeżych

Autor: portalspozywczy.pl 28 czerwca 2011 17:16

Sieć supermarketów Intermarche myśli o wejściu w produkcję wyrobów świeżych. - Prowadzimy analizy kilku branż, głównie dotyczące produktów świeżych, które dadzą nam odpowiedź na pytanie o celowość podjęcia takich inwestycji. Wobec zmian na rynku wydaje nam się to w dłuższej perspektywie nieuniknione - wyjaśnia w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Daniel Prałat, dyrektor generalny sieci Intermarché.

Jak tłumaczy przedstawiciel sieci Intermarché rynek po stronie producentów jest w coraz większym stopniu skoncentrowany. Liczne fuzje i przejęcia prowadzą do eliminowania z rynku mniejszych producentów, którzy nie są w stanie konkurować z międzynarodowymi gigantami.
- W dłuższej perspektywie może to oznaczać, że w niektórych segmentach rynku będziemy skazani na współpracę z jednym lub zaledwie kilkoma producentami. To stwarza ryzyko bardzo nierównej pozycji negocjacyjnej. Pamiętajmy, że najsilniejszą pozycję negocjacyjną mają na rynku nie sieci handlowe, ale duże koncerny dysponujące znanymi brandami lub monopolizujące niektóre segmenty produkcji. Dążąc do zachowania pewnej równowagi należy więc szukać możliwości uniezależnienia się od takiej hegemonii, a jednym z narzędzi może być podjęcie własnej produkcji - tłumaczy Daniel Prałat.

Według informacji serwisu portalspozywczy.pl, francuski operator może rozważać wejście w produkcję m.in. przetworów mleczarskich i mięsnych 

  • czesław 2011-06-29 10:15:16

    srały muchy bedzie wiosna ,

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11972

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane