Intermarche zmieniło system gromadzenia danych

Autor: dlahandlu.pl 31 sierpnia 2010 09:33

W czerwcu 2010 roku sieć Intermarché (SCA PR Polska), wchodząca w skład Grupy Muszkieterów usprawniła proces wymiany informacji o produktach ze swoimi dostawcami. Podstawowa zmiana dotyczy elektronizacji przepływu danych.


Jest to pierwsza sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych w Polsce, która postawiła na wysoką efektywność w pozyskiwaniu danych podstawowych.

Głównym celem projektu jest ujednolicenie i podniesienie jakości danych o produktach w ramach łańcucha dostaw. Dotychczasowy sposób tworzenia oraz obsługi kart produktowych generował dużą pracochłonność i często był przyczyną nieścisłości i różnic pomiędzy danymi posiadanymi przez strony zaangażowane w proces zakupowy. Wykorzystanie rozwiązań informatycznych, które tworzą jeden punkt dostępu i odbioru danych, a dodatkowo je weryfikują, umożliwia uniknięcie tych problemów.
Projekt obejmuje dwa etapy: w pierwszym dostawcy mają możliwość gromadzenia i walidacji danych o produktach w katalogu elektronicznym i generowania kart produktowych, w drugim nastąpi eliminacja kart produktowych na rzecz w pełni automatycznego pobierania danych przez system wewnętrzny Intermarché .
Projekt realizowany jest z wykorzystaniem zintegrowanego rozwiązania Comarch ECOD SA2 Produkty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane