REKLAMA
REKLAMA

Internetowa sprzedaż IKEA na poziomie 1,5 mld euro. To wzrost o 28 proc.

Autor: dlahandlu.pl/Retail Detail 14 września 2016 09:55

W roku finansowym 2016, szwedzkiej grupa IKEA udało się zwiększyć obroty o ponad 7 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, przy wzroście obrotów like-for-like o 5 proc. Wzrost sprzedaży w kanale online wyniósł ok. 28 proc., do poziomu 1,5 mld euro. W sumie obroty Ikei w roku finansowym 2016 osiągnęły wartość 34,2 mld euro.

REKLAMA

IKEA w Belgii osiągnęła wzrost obrotów o 11,2 proc., do poziomu 836 mln euro, głównie dzięki nowych sklepów w Hasselt i Mons. Razem te dwa sklepy przyciągnęły ponad 2,1 mln odwiedzających od czasu ich otwarcia. IKEA rosła również w Chinach, Australii, Kanadzie i Polsce - są to jedne z najszybciej rozwijających się rynków. Jednak wciąż największym rynkiem dla szwedzkiej sieci pozostają Niemcy. IKEA twierdzi, że jest na dobrej drodze, aby stać się największą na świecie wielokanałową siecią sklepów meblowych.

Wkrótce IKEA otworzy e-sklep także w Polsce. Jak już informowaliśmy, testy sklepu internetowego Ikei mają na początku ruszyć w części miast. Start systemu, który obejmie już zasięgiem całą Polskę zaplanowany jest na 2017 rok.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13902

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA