REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje w nieruchomości komercyjne wyniosły 28,5 mld euro

Autor: dlahandlu.pl/pr 12 maja 2011 09:52

Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w pierwszym kwartale 2011 r. osiągnęła poziom 28,5 mld euro, co stanowi wzrost o 45 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

REKLAMA

W ujęciu kwartalnym aktywność spadła o 30,5 proc. w stosunku do ostatniego kwartału 2010 r., najlepszego od 2008 r., co jednak wynikało ze wzmożonej aktywności inwestorów będących pod presją zamknięcia transakcji jeszcze przed końcem roku.

Michael Rhydderch, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield w Europie, powiedział: - Przewidujemy, że będzie to bardzo dobry rok. Zakładamy wynik na poziomie 135 mld euro, a może nawet wyższy, jeśli rynek najmu będzie się rozwijał w tempie obserwowanym w ostatnich dwóch kwartałach".
Najlepsze wyniki osiągnął sektor handlowy, który odnotował wzrost aktywności o 72 proc. w porównaniu do tego samego kwartału 2010 r. Wartość transakcji wyniosła 12,1 mld euro, co stanowi 42,5 proc. aktywności rynkowej w stosunku do zaledwie 33 proc. w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Sektor magazynowo-przemysłowy poprawił swoje wyniki, zwiększył swój udział z 8 proc. w ubiegłym roku do poziomu 12 proc., do czego przyczyniło się ożywienie na rynku produkcyjnym, co zachęciło inwestorów do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Łukasz Lorencki, Konsultant z Grupy Rynków Kapitałowych warszawskiego oddziału Cushman & Wakefield, powiedział: - Wartość transakcji na polskim rynku inwestycyjnym nieruchomości komercyjnych wyniosła w pierwszym kwartale 2011 roku do ok. 618 mln euro i była nieznacznie wyższa w porównaniu z poprzednim kwartałem. Na rynku dominowały finalizowane transakcje ubiegłoroczne m.in. przejęcie funduszu Europolis przez grupę finansową CA Immo oraz zakup portfela galerii handlowych funduszu Carpathian przez fundusz Pradera.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA