REKLAMA
REKLAMA

Janczyk: Nie będzie nowych podatków sektorowych

Autor: PAP 8 lipca 2016 13:01

Jak poinformował wiceminister finansów Wiesław Janczyk, rząd nie planuje obecnie wprowadzać nowych podatków sektorowych. 1 września wejdzie w życie podatek od sprzedaży detalicznej.

REKLAMA

"Nie, sektorowych nie. Nie pracujemy nad tym" - powiedział PAP Janczyk, pytany czy planowane jest obecnie wprowadzenie nowych, kolejnych podatków sektorowych.

Janczyk wskazał, że podatek od sprzedaży detalicznej wejdzie w życie od 1 września.

"Tak. Jestem spokojny, że to jest już racjonalna, pewna data ustalona w tym procedowaniu, które odbyło się łącznie do trzeciego czytania ustawy w Sejmie. Ta data została wydłużona o miesiąc w stosunku do tego projektu, który opuścił Radę Ministrów. Z uwagi też na przychylenie się do postulatu środowiska handlowców, które prezentowało zapotrzebowanie na wydłużenie terminu wejścia w życie ustawy po to, żeby przygotować narzędzia informatyczne do właściwego liczenia tej daniny" - powiedział.

Sejm uchwalił ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej w środę. Ustawa przewiduje powstanie obowiązku podatkowego w danym miesiącu w stosunku do sprzedawców detalicznych w chwili osiągnięcia przychodu przekraczającego 17 mln zł. Wprowadza dwie miesięczne stawki podatku - stawkę w wysokości 0,8 proc. dla przychodu do wysokości kwoty 170 mln zł oraz stawkę w wysokości 1,4 proc. dla nadwyżki przychodu ponad kwotę 170 mln zł.

Janczyk dodał, że MF nie widzi obecnie potrzeby modyfikacji konstrukcji podatku od niektórych instytucji finansowych.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA