REKLAMA
REKLAMA

Jarosław Gowin: Koniec z przywilejami dla zagranicznych inwestorów

Autor: PAP 3 lutego 2016 14:06

- Inwestorzy zagraniczni muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory, na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskimi przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach - powiedział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

REKLAMA

Gowin, który spotkał się 3 lutego z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, mówił po rozmowach dziennikarzom: "Jestem bardzo zadowolony ze spotkania. Moja obecność tutaj, a także sposób, w jaki inwestorzy amerykańscy przyjęli zapowiedź planów gospodarczych rządu Beaty Szydło, to dowód na to, że między tym rządem a światem biznesu, także światem inwestorów zagranicznych, będą panowały dobre relacje".

"Jesteśmy obozem patriotyzmu gospodarczego. Będziemy walczyć o interes przede wszystkim polskich firm. Tak powinien postępować każdy rząd państwa narodowego. To nie znaczy, że ulegamy jakiemukolwiek mirażowi autarkii gospodarczej. Inwestorzy zagraniczni są nam potrzebni" - dodał, zapowiadając "tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza dla małych i średnich firm, bo one są kołem zamachowym, kołem rozwojowym polskiej gospodarki".

Jak konkludował, inwestorzy zagraniczni będą w Polsce "witani z otwartymi ramionami tyle tylko, że muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskim przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach".

  • Rafix1983 2016-02-04 15:35:03

    A inwestorzy wybiorą Słowację, Czechy, mniej prawdopodobne, ale Ukrainę, Rumunię i inne, gdzie w nieuczciwy, niesprawiedliwy sposób dostana preferencyjne warunki wejścia i egzystencji na tamtych rynkach. Cóż polscy politycy tego ugrupowania po raz kolejny wykonują ruchy dające polskiemu pracownikowi kopa w postaci mniejszej ilości miejsc pracy, pracy na gorszych warunkach (kto jak nie polski przedsiębiorąca wykorzysta polskiego pracownika). Tak nielubiane korporacje zagraniczne mają jasne, przejrzyste warunki płacowe i ścieżki rozwoju, dają szanse nauki i pracy w różnych warunkach, często w środowisku międzynarodowym i zawsze kasa jest na czas. Polskie firmy ... pracują tam ludzie po to, żeby pchać kaskę właścicielowi na najniższej krajowej, bez większych szans na rozwój i naukę, bo syn, synowa, teściowa, sąsiadka właściciela ma zawsze większe kompetencje i jest cenniejszym pracownikiem. Wartość dodana pracy naszego rządu jest ... szkoda więcej czasu tracić na nich wszystkich.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA