Jeronimo Martins Dystrybucja chce być liderem w zakresie bezpieczeństwa pracy

Autor: dlahandlu.pl 14 kwietnia 2011 14:35

- Nasz dział BHP zatrudnia w tej chwili 52 osoby i powiększamy go proporcjonalnie do naszych potrzeb. Jesteśmy na poziomie ergonomii - chcemy, by Biedronka była bezpiecznym miejscem pracy i dołożymy starań, aby podnosić w tym zakresie świadomość naszych pracowników - powiedziała Danuta Pawłowska, dyrektor działu BHP w Jeronimo Martins Dystrybucja.

- Inwestujemy w maszyny i urządzenia, które ułatwiają transport artykułów spożywczych. Dla mniejszych sklepów kupiliśmy specjalne wózki z rozkładanymi widłami. Każda z naszych jednostek logistycznych jest wyposażona w profesjonalny sprzęt do ratowania życia - kontynuuje Dorota Pawłowska.

- Stawiamy też na edukację pracowników. Przeprowadziliśmy ponad 70 szkoleń i warsztatów z zakresu BHP, przeszkoliliśmy blisko 1000 kierowników sklepów i 130 kierowników regionów. Na codzień przypominamy pracownikom o bezpieczeństwie za pomocą instrukcji obrazkowych, plakatów, broszur, filmów edukacyjnych, artykułów w wewnętrznej gazetce sieci "Nasza Biedronka". Jako pierwsza sieć handlowa w Polsce uzyskaliśmy certyfikaty PN-N 18001: 2004 i OHSAS 18001: 2007, potwierdzające najwyższe standardy BHP, wydawane przez niezależną jednostkę certyfikującą DNV - dodaje dyrektor JMD ds. BHP.

Certyfikaty są ważne przez trzy lata. Każdego roku Biedronka będzie poddana zewnętrznemu audytowi. -  To dla nas motywacja, aby te wyśrubowane standardy utrzymać i poprawiać jakość bezpieczeństwa. Konsekwencją naszych działań w tym zakresie będzie również podniesienie jakości i wydajności pracy, zwiększenie przewagi konkurencyjnej, podnoszenie kultury bezpieczeństwa w firmie, tworzenie bezpiecznych miejsc pracy, a także większy poziom zadowolenia i satysfakcji naszych pracowników - podsumowuje Dorota Pawłowska.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane