PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Jerzy Mazgaj odkupił akcje Vistuli i Krakchemii od mBanku

Autor: Bankier.pl 10 października 2017 17:53

Jerzy Mazgaj odkupił akcje Vistuli i Krakchemii od mBanku Na zdj. Jerzy Mazgaj, fot. materiały prasowe

Akcje, nad którymi Jerzy Mazgaj stracił kontrolę znów znalazły się w rękach biznesmena. Za ich odzyskanie milioner zapłacił 27,4 mln zł i wygląda to na zaplanowaną akcję - czytamy na portalu Bankier.pl.

Nie minął jeszcze rok od ucieczki Jerzego Mazgaja z Almy, a pakietami akcji w posiadaniu delikatesów zainteresował się mBank. Alma, zadłużając się w tym banku, pakietów akcji w Vistuli i Krakchemii użyła jako zastawu rejestrowego. Sytuacja delikatesów stała się na tyle trudna, że 2 października mBank przejął wspomniane akcje od Almy. Na konta banku trafiło 25,39 proc. udziałów w Krakchemii oraz 3,8 proc. udziałów Vistuli - analizuje Bankier.pl.

Bank wspomnianych pakietów nie zamierzał trzymać i ruszył na poszukiwania kupca. Po akcje zgłosił się... Jerzy Mazgaj. Za 25,39 proc. udziałów w Krakchemii zapłacił 4,8 mln zł. Obecnie w jego posiadaniu znajduje się 32,91 proc. udziałów w spółce. Tego samego dnia, którego mBank przejął pakiet będący w posiadaniu Almy  (informacja ta nie była wówczas jeszcze znana publicznie), Mazgaj sprzedał część swoich akcji (pakiet 11,8 proc. udziałów w Krakchemii) prezesowi spółki.

W ręce Mazgaja trafił także pakiet zabranych przez mBank Almie akcji Vistuli. Za pakiet 3,8 proc. udziałów w Vistuli milioner zapłacił 22,6 mln zł. Później, za 0,7 mln zł, dokupił kolejne 200 tysięcy akcji spółki. Łączne zaangażowanie Mazgaja w Vistulę wzrosło z 5,06 proc. do 8,94 proc. udziałów w spółce.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • krakowiaczek_jeden 2017-10-19 10:43:00

    A jak myslisz krakowski obwarzanku debilu? Sądy w krakowie to nadzwyczajna kasta debili, która była skumana z tuskiem. Mazgaj też był skumany z Tuskiem. Kumasz debilu krakowski? Żadna wina pisu, że on się ślizga jak węgorz. To właśnie pis chce zrobić z tym porządek poprzez oczyszczenie sądownictwa tłumoku. Na pis nie głosowałem, ale nie cierpię jak każdy debil o wszystko oskarża pis. A to są złogi po platfonsach!

  • Były pracownik 2017-10-12 19:13:55

    Chcę nadmienić że firma " Alma Market .Sa" Jest winna pracownikom dużo pieniędzy , niech oddadzą zlodzieje ,a nie żąglują pakietami .Tak Panie Były Prezesie Mazgaj.Zenada co wy wyprawiacie? Do sądu z nimi ,następna afera po Amber Gold.

  • krakowski_obwarzanek 2017-10-12 18:54:00

    Inżynieria finansowa. Ciekawe jak na całość sytuacji z Almą i spółkami zależnymi, zwłaszcza z Krakowski Kredensem obecnie patrzą "praworządne sądy krakowskie" w iście "Prawymi i Sprawiedliwym" kraju..

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane