PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Jest decyzja ws. upadłości Bomi

Autor: ISB 18 lipca 2012 13:58

Jest decyzja ws. upadłości Bomi

Po rozpoznaniu sprawy z wniosku spółki handlowej Bomi o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu gdański sąd gospodarczy ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego dla spółki - podało Bomi w komunikacie.- 17 lipca 2012 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy z wniosku Bomi SA o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu postanowił zabezpieczyć majątek emitenta poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie pani Grażyny Ossowskiej-Mazurek - głosi komunikat.
Bomi podało też, że Zakłady Mięsne Silesia złożyły do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości Bomi z możliwością zawarcia układu.
- Jednocześnie zarząd informuje, że Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w dniu 17 lipca 2012 roku postanowił połączyć sprawę z wniosku Zakładów Mięsnych Silesia SA ze sprawą z wniosku emitenta o ogłoszenie upadłości Bomi SA w celu ich łącznego rozpatrzenia i rozstrzygnięcia - podano w odrębnym komunikacie.
Zarząd Bomi złożył 10 lipca do sądu w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Powodem decyzji o złożeniu wniosku jest wstrzymanie kredytów w rachunkach bieżących przez banki Pekao SA, PKO BP i BRE Bank. Prezes Witold Jesionowski ocenił, że spółka potrzebuje dokapitalizowania kwotą ok. 50 mln zł, by od 2013 r. stać się dochodową od 2013 r.
Spółka miała 21,89 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 0,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 320,52 mln zł wobec 371,46 mln zł rok wcześniej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane