PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Jest zgoda UOKiK-u na utworzenie firmy, która zbuduje centrum handlowe w Inowrocławiu

Autor: UOKiK/www.dlahandlu.pl 29 sierpnia 2011 10:12

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki Acteeum Poland i Libra Project Parent wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Libra Project 3.

Spółka Acteeum Poland zajmuje się zarządzaniem projektami deweloperskimi poza obszarem Polski. Libra Project Parent należy do grupy kapitałowej Dariusza Miłka, w której skład wchodzą m.in. spółki działające na rynku produkcji i sprzedaży obuwia (np. CCC Factory), deweloperskie (np. Church Land Development - budowa galerii handlowej Korona Kielce) oraz spółka zarządzająca galerią handlową w Lubinie (Cuprum Arena MGC Invest). Libra Project Parent oraz Acteeum Poland utworzą wspólnego przedsiębiorcę - Libra Project 3, który zajmie się budową, a później administrowaniem centrum handlowego w Inowrocławiu.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane