PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Kara dla Tradisu za wprowadzenie do obrotu źle oznakowanych produktów Mokate

Autor: www.dlahandlu.pl 11 lipca 2012 09:38

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej nałożył na firmę Tradis prowadzącą działalność w spółce Tradis Makroregion Północny-Zachód w Stargardzie Szczecińskim, karę pieniężną w wysokości 599 zł w związku z wprowadzeniem do obrotu 3 partii produktów o łącznej wartości 221,68 zł.

Chodzi o 3 partie Cappuccino Mokate (czekoladowe, waniliowie oraz orzechowe), które nie odpowiadały wymaganiom jakościowym  z uwagi na to, że oznakowanie środka spożywczego wprowadza w błąd konsumenta co do charakterystyki w zakresie nazwy.

- W związku z umieszczeniem w oznakowaniu tych środków dwóch nazw: handlowej i rodzajowej w przedniej i tylniej części opakowania, wskazującej na różne właściwości uznano, iż zastosowane oznakowanie wprowadza w błąd konsumenta co do charakterystyki środka spożywczego w zakresie nazwy, gdyż nazwy handlowe umieszczone z przodu opakowań, tj.: MOKATE Cappuccino czekoladowe, MOKATE Cappuccino waniliowe i MOKATE Cappuccino orzechowe - są rozbieżne z nazwami umieszczonymi z tyłu opakowań tj. z nazwami rodzajowymi produktów - odpowiednio: „napój w proszku o smaku czekoladowym", „napój kawowy w proszku o smaku waniliowym" i „napój kawowy w proszku o smaku orzechowym" - uzasadnia Inspekcja.

 

Ponadto stwierdzono, że w wykazie składników produktów wykazano, że przedmiotowe napoje zawierają aromaty zamiast wskazanych w nazwie składników. Stąd też uznano, iż produkty te nie mogą zawierać w nazwie określenia odpowiednio: „czekoladowe", „orzechowe" - jeśli do jego produkcji nie zastosowano wskazanego składnika, a w przypadku „waniliowego" - naturalnego aromatu waniliowego o ekstrakcie wyższym niż 95%.

Firma Mokate poinformowała, że całkowicie zakończyła zmianę opakowań tych produktów. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9809

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane