REKLAMA
REKLAMA

Kaufland przeciw budowie galerii handlowej w Żarach

Autor: Gazeta Regionalna 19 sierpnia 2011 10:55

Galeria miała powstać w miejscu byłej Dekory. Starostwo powiatowe zezwoliło na budowę, ale decyzję uchylił wojewoda lubuski - informuje Gazeta Regionalna.

REKLAMA
Firma Arch-Deco z Gdyni, która reprezentuje inwestora, od dłuższego czasu próbuje porozumieć się z sąsiadem byłego Zakładu Tkanin Dekoracyjnych - Kauflandem, choć karty rozdaje spółka Kauflandu, Polimar 5 - firma będąca właścicielem budynku i gruntu, na którym stoi żarski market. Pierwsze pozwolenie na budowę zostało oprotestowane właśnie przez Polimar 5, a w konsekwencji odrzucone przez starostwo w Żarach. Arch-Deco nie poddało się jednak, dokonało zmian i ponownie przesłało projekt budowlany do starostwa.

Wojewoda lubuski uchylił drugie już pozwolenie na budowę galerii handlowej. Głównym powodem były formalności, drobne błędy w edycji, niewłaściwie spięte teczki dokumentów i niewłaściwy adresat uzgodnienia konserwatora zabytków. Główny zarzut protestu Kauflandu/Polimaru 5, podważenie zgodności projektu z decyzją WZiZT (Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu), wojewoda uznał za chybiony.

  • 10809 2011-09-04 20:36:21

    Precz z galerią w Żarach.

    Nie dla galerii

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13294

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA