REKLAMA
REKLAMA

KER: Reklama szczoteczek Oral B wykorzystuje niewiedzę konsumentów

Autor: press.pl 20 listopada 2014 10:21

Komisja Etyki Reklamy (KER) uznała, że internetowa reklama elektrycznych szczoteczek Oral B (Procter & Gamble) jest niezgodna z kodeksem etyki i wykorzystuje brak wiedzy konsumentów - podał Press.pl

REKLAMA
Zdaniem autora skargi wprowadza ona konsumentów w błąd, ponieważ podaje nieprawdziwe dane. "Nikt nie jest w stanie wykonać przy ręcznym szczotkowaniu zębów 10 ruchów na sekundę, o których to mówi reklama". Przedstawiciele firmy odpowiedzieli na zarzuty, uznając je za bezzasadne. Procter & Gamble podkreślała, że jednym z jej priorytetów są etyczne działania. Zdaniem firmy reklama nie wprowadza w błąd, a informacja zakwestionowana przez konsumenta oparta jest na zewnętrznych badaniach przeprowadzonych przez niezależny autorytet. "W reklamie wskazanej przez Radę Reklamy jako będącej przedmiotem skargi konsumenckiej znajduje się informacja, że szczoteczka manualna może wykonać 600 ruchów na minutę. Twierdzenie to jest oparte na wnioskach badań znanego w tej dziedzinie autorytetu prof. dr Joachima Klimka. Natomiast zarzut zawarty w skardze nie został poparty jakimkolwiek badaniem, chociażby uprawdopodabniającym jego zasadność" - tłumaczą przedstawiciele firmy. Zespół orzekający dopatrzył się jednak naruszenia kodeksu. KER wzięła pod uwagę, że reklama informuje o konkretnej liczbie ruchów szczoteczką manualną, natomiast wyjaśnienia przekazane przez Procter & Gamble nie zawierają dokładnej informacji, że wykonywanych jest 600 ruchów na minutę. KER uznała również, że w reklamie powinny zostać wprowadzone zmiany, ponieważ nadużywa zaufania odbiorców i wykorzystuje ich brak doświadczenia lub wiedzy.
  • klaps 2014-11-20 17:29:18

    Nadgorliwość KER i przykry brak merytoryki. Jęsli reklamodawca ma naukowe argum,enty KER powinna wyjść ze swoimi kontrargumentami. Nadużywanie władzy w moim przekonaniu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12365

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA