REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Klienci supermarketów oczekują w kolejce do kasy około 6 minut

Autor: Puls Biznesu 7 września 2010 09:51

W supermarketach spędza się w kolejce około 6 minut, w sklepie z alkoholem i w barze szybkiej obsługi - 4 minuty, zaś w małym sklepie spożywczym 3 minuty - wynika z badania przeprowadzonego przez MSPA Europe, o których pisze Puls Biznesu.

REKLAMA

Polska pod względem czasu oczekiwania w kolejkach znalazła się na 16. miejscu (na 24 badane kraje) z wynikiem 6 minut 35 sekund. Kolejki w Polsce są relatywnie krótkie (średnio stoją w nich 3 osoby), co świadczy o długim czasie obsługi pojedynczego klienta.

Bartek Dzudzewicz, menedżer ds., badań z firmy Dive-AdHoc, która jest jednym z współautorów raportu, twierdzi, że Polacy pracują dłużej niż wynosi średnia w UE i są jednymi z najbardziej zabieganych społeczeństw Europy. Jego zdaniem polscy usługodawcy i przedstawiciele handlu powinni dołożyć wszelkich starań, by skrócić czas oczekiwania w kolejkach, ponieważ zdenerwowany klient kupuje zwykle mniej niż taki, który podejmuje decyzje zakupowe w spokojnej atmosferze.

Jak mówi Dorota Patejko, rzecznik Auchan Polska, sieć zabiega o to, aby na jednego klienta wyładowującego towar przy kasie przypadał tylko jeden klient za nim - zasadę tę udaje się realizować w 75 proc.
Dodatkowo nad sprawną obsługą klientów czuwają zespoły menedżerskie, którym w zarządzaniu pomagają m.in. dane historyczne pozwalające przewidzieć napływ klientów o danej porze dnia. Ponadto w placówkach Auchan kasjerki pakują towar klientom, co również przyspiesza ich przepływ.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1224905

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA