REKLAMA
REKLAMA

Klienci wezwali policję, gdy znaleźli przeterminowane produkty

Autor: Gazeta Wyborcza 14 sierpnia 2010 11:06

Dwóch klientów w sklepie Kaufland W Strzelcach Opolskich w dwie godziny znalazło 400 przeterminowanych towarów w większości spożywczych: pieczywo, mrożonki, czekolady, słodycze, zupy w proszku, kasze, grochy, podkłady biszkoptowe do tortów, gumy do żucia, kaszki dla dzieci w słoikach i wiele innych. Trafiły się jednak też artykuły przemysłowe i higieniczne: chemia gospodarcza, tampony, kosmetyki - podaje Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

Część towarów bya przeterminowana o kilka miesięcy, a nawet lat. Klient uznał, że to narusza ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia. O wszystkim poinformował  miejscową komendę policji.

Sklep otrzyma mandat w wysokości do 500 zł. Kaufland odwiedzi też Państwowa Inspekcja Handlowa, która przeprowadzi kontrolę. Firma w ramach przeprosin oferuje 5 zł za każdy przeterminowany produkt.

  • matja 2010-09-12 19:02:53

    gdyby takie 5zł za przeterminowany produkt wprowadzono we super "luksusowej" sieci delikatesów alma, to bym nie musiał chyba pracować. wystarczy wejść w alejkę z czekoladkami, kakao, kawą, itp., a przeterminowanych produktów znajdzie się dziesiątki.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA