REKLAMA
REKLAMA

Kobiety w e-sklepach wydają więcej

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 8 marca 2011 09:47

Kobiety zdominowały zakupy w polskim Internecie. Wydają więcej niż mężczyźni, częściej kupują i są lojalne - czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej".

REKLAMA
Jak wyliczyła dla gazety porównywarka Nokaut.pl kobiety wydają na e-zakupy jednorazowo więcej pieniędzy (120 zł) niż mężczyźni (90 zł). Badania motywacji wykazały, że panowie kupując w Internecie robią to dla wygody, kobiety natomiast szukają oszczędności.

Ponadto kobiety są bardziej lojalne. 32 proc. sklepów internetowych zapytanych o stałych odbiorców odpowiedziało, że są nimi przede wszystkim panie. Na mężczyzn wskazało 8 proc. (badanie dla Ceneo.pl). Ogółem kobiety stanowią już ponad 60 proc. kupujących w Internecie.

Typowa e-konsumentka to kobieta młoda, z wykształceniem wyższym, mieszkająca w dużym mieście. Zazwyczaj mężatka. W sieci najczęściej szuka ubrań, butów i dodatków. Ale coraz chętniej decyduje sie też na zakupy RTV, telefonów czy komputerów. Raczej nie decyduje się na zakup w internecie żywności. I co ważne, jednorazowo wydaje więcej niż mężczyzna. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA