REKLAMA
REKLAMA

Kodeks dobrych praktyk sieci handlowych budzi kontrowersje

Autor: Rzeczpospolita 22 maja 2010 19:49

Projekt kodeksu dobrych praktyk handlowych budzi kontrowersje. W branży rozpętała się kolejna dyskusja o granicach ingerencji w działalność sklepów - informuje Rzeczpospolita.

REKLAMA

 

Jak przypomina Rzeczpospolita, projekt przewiduje skrócenie terminu opłaty faktur do 30 dni od dostawy. Sieci nie będą mogły uzależniać zawarcia umowy od wyłączenia jurysdykcji sądów polskich lub poddania sprawy pod rozstrzygnięcie sądu polubownego. Każda ze stron ma także ponosić we własnym zakresie koszty podejmowanych przez siebie działań promocyjnych.

Oznacza to tak naprawdę koniec organizowanych przez sieci wraz z dostawcami promocji, co nie podoba się także wielu producentom.

Zdaniem niektórych przedstawicieli sieci, których cytuje dziennik, projekt sugeruje kolejną próbę ograniczenia ekspansji zagranicznych sieci w Polsce . Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zleciła już ekspertyzy prawne. Więcej po projekcie obiecują sobie organizacje zrzeszające mniejsze sieci handlowe. Jan Rakowski, prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej przyznaje jednak, że niezbyt wierzy w przyjęcie dokumentu uderzającego wprost w wielkie sieci.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA