PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Kolejny deweloper zbuduje w Polsce centra handlowe za pieniądze z GPW

Autor: Gazeta Wyborcza 24 listopada 2010 00:36

AFI Europe, spółka deweloperska działająca w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, planuje pozyskanie 100 milionów euro z emisji akcji na GPW i przeznaczyć je na budowę centrów handlowych biur i mieszkań w naszym regionie - podała Gazeta Wyborcza.

Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 21,50 złotego za akcję. - Łączna wartość oferty bez opcji dodatkowego przydziału wyniesie około 130 milionów euro, z czego 100 milionów trafi do spółki. W wolnym obrocie znajdzie się 25-30 procent akcji - powiedział dyrektor z przeprowadzającego ofertę ING Whosale Banking Andrzej Olszewski.

- Całkowite koszty projektów inwestycji deweloperskich to 267 milionów euro. Firma chce 71 procent sfinansować z kredytów, a około 29 procent z emisji akcji - podało AFI Europe.

Zapisy dla inwestorów detalicznych potrwają od 22 listopada do 29 listopada. Cena emisyjna ma być podana do publicznej wiadomości około 1 grudnia, a debiut na GPW ma nastąpić ok. 9 grudnia.

Za trzy kwartały 2010 roku AFI Europe miała 3 miliony euro straty netto i 29 milionów euro zysku operacyjnego. W Polsce do AFI Europe należy osiedle Wilanów One w Warszawie oraz Osiedle Europejskie wraz z lokalnym centrum handlowym w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9726

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane