REKLAMA
REKLAMA

Konflikt między władzami Nysy a spółką budującą galerie handlowe

Autor: radio.opole.pl 12 lipca 2014 10:53

Coraz bardziej iskrzy pomiędzy nyskim magistratem, a spółką handlową Dekada,która od kilku lat bezskutecznie stara się o budowę galerii handlowej naprzeciwko urzędu miasta. Może zmieni ten stan rzeczy wyłożone do konsultacji społecznych studium zagospodarowania przestrzennego - podało Radio Opole.

REKLAMA

Spółka zamontowała naprzeciwko okien nyskiej burmistrz licznik strat miasta. Burmistrz Jolanta Barska zgłosiła to nadzorowi budowlanemu, z kolei prezes Dekady Aleksander Walczak chce wyciąć kasztanowca, bowiem drzewo to rzekomo przesłania nyskiej burmistrz widok na licznik strat miasta, na którym widnieje liczba ponad 9 mln zł.

Według prezesa Dekady, są to straty miasta tytułem podatków, które mogłyby wpływać do gminnej kasy, gdyby galeria funkcjonowała. Burmistrz uważa, że są to straty przedsiębiorcy, który zainwestował w teren mając świadomość, że nie ma zgody na wybudowanie tam galerii wielkopowierzchniowej.

Prezes Dekady zapowiedział, że będzie wnosił uwagi do studium zagospodarowania przestrzennego. Liczy także, że na wrześniowej sesji Rady Miejskiej radni wyrażą zgodę na powstanie w tym miejscu galerii handlowej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA