Konflikt wśród akcjonariuszy Eko Holdingu

Autor: Parkiet 17 października 2012 09:08

Największy akcjonariusz wybrał Advent, ale drobni inwestorzy przychylniejszym wzrokiem patrzą na Mid Europę, która oferuje wyższą cenę. Rozważają powołanie rewidenta do spraw szczególnych - pisze "Parkiet".


Na rynku już od kilku tygodni mówi się, że Gradecki preferuje Advent, ponieważ może liczyć na dodatkową premię. Inwestorów niepokoi m.in. zapis, na mocy którego Gradecki (jeśli wezwanie się powiedzie) część pozyskanych pieniędzy zainwestuje ponownie w Eko Holding. Zdaniem inwestorów finansowych szczegóły tej umowy powinny zostać ujawnione. Całej sprawie przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego - czytamy w "Parkiecie".

Inwestorzy finansowi zamierzają oni na zwołanym na NWZ 29 listopada powołać do rady nadzorczej swojego przedstawiciela w drodze głosowania grupami. Jeśli im się uda, wygasną mandaty pozostałych, dotychczasowych członków rady.

Z informacji "Parkietu" wynika, że inwestorzy finansowi rozważają również wystąpienie z wnioskiem o powołania rewidenta do spraw szczególnych w Eko Holdingu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zdeklasowany 2013-04-08 09:19:31

    Rewident w EKO Holding to nie glupia sprawa. Powinien przyjrzeć się zwłaszcza takim stanowiskom jak brygadzista w kontroli, który nic nie robi a bierze dużą kasę. Wydawanie nieodpowiedzialnych decyzji i zwalanie winy na podległych sobie osobom to jego przywilej. Do sklepu w Chojnowie jedzie 15 ton kapusty a miało być 15 kg. Kierowniczka dzwoni i mówi że sama kapusta nie zmieści jej się na sklepie:))A jeszcze szczyci się że magazyn z warzywami to jego zasługa. Te i tego typu decyzje powinny być sprawdzone. Ciekawe jak wyjdzie na tym magazynie inwentaryzacja?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11189

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane