PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Konsumenci: Nie opłaca się kupować produktów w dużych opakowaniach. Sieci oszukują na promocjach

Autor: pieniadze.gazeta.pl 9 listopada 2012 12:51

"W dwupaku taniej", "Kup większe opakowanie - zaoszczędzisz" - takimi sloganami od dawna mamią nas sieci handlowe. W wielu przypadkach większe opakowania towarów tej samej marki nie tylko nie są tańsze w przeliczeniu na litr czy kilogram, ale przeciwnie - kosztują znacznie więcej - alarmuje serwis pieniadze.gazeta.pl.

Jeden z konsumentów opisuje serwisowi sprawę i podaje konkretne przykłady.

Małe opakowanie pasztetu drobiowego Profi o pojemności 130 gramów można kupić w Tesco za 1,69 zł (12,90 zł w przeliczeniu na kilogram), podczas gdy za większe opakowanie (250 gramów) trzeba zapłacić 3,79 zł (15,16 zł za kilogram).

Podobnie jest z kawą. 250-gramowe opakowanie Tchibo Family kosztuje 6,59 zł (26,36 zł za kilogram), z kolei "familijna" paczka o wadze 500 gramów to wydatek rzędu 14,99 zł (29,98 zł za kilogram).

Spostrzegawczość jest także wymagana podczas zakupów alkoholu. W Tesco na warszawskich Kabatach półlitrowa butelka wódki Krupnik kosztuje 17,99 zł (35,89 zł za litr), zaś butelka 0,7 l w przeliczeniu na litr jest droższa o prawie 6 zł - kosztuje 28,99 zł (41,41 zł za litr).
Tesco nie widzi w tej praktyce nic dziwnego. - W naszej sieci oferujemy prawie 50 tys. produktów - od tych codziennego użytku po te kupowane okazjonalnie. Ich ceny zależą od wielu czynników, które często się zmieniają. W związku z tym ten sam produkt może mieć inną cenę w różnych okresach, gdyż np. jest objęty obniżką czy promocją taką jak np. dwa w cenie jednego - mówi serwisowi pienadze.gazeta.pl, Jakub Jaremko z biura prasowego Tesco Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Michał 2012-11-21 19:00:40

    Od kiedy pojemność podajemy w gramach? Co za debil to pisał? W gramach lub kilogramach podajemy masę ! A pojemność najczęściej w litach lub mililitrach !

  • Marta 2012-11-09 18:55:25

    Ja już dawno to zauważyłam. Przeliczam zawsze.Dziwiło mnie to ,że większe opakowania kosztują drożej. Ot , głupota handlowców. Lepiej opłaca się kupować mniejsze opakowania zamiast większe. Ja na takie haczyki już od dawna nie dam się nabrać. Zdarza się jednak ,że czasami wychodzi taniej ale sporadycznie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE



BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane