REKLAMA
REKLAMA

Księgarnie Matras będą miały nowego właściciela

Autor: Puls Biznesu 12 czerwca 2014 09:10

Księgarnie Matras będą miały nowego właściciela

Jerzy Kowalewski, twórca m.in. Trafficu, ma zostać nowym właścicielem sieci Matras, która jest wiceliderem rynku księgarni. Na rynku książki szykuje się zamieszanie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

REKLAMA
Chętnych na Matras było czterech, ale ostatecznie nowym właścicielem sieci ma zostać Kowalewski. Według informacji "Pulsu Biznesu", transakcja będzie oscylować wokół 40 mln zł. Na sieć Matras ochotę miały także Wydawnictwo Znak, Firma Księgarska Olesiejuk oraz konsorcjium kilku wydawnictw, m.in. Prószyński i S-ka i Sonia Draga.
Transakcja, jeśli do niej dojdzie, będzie wymagała zgody UOKiK. Do tej pory większościowym akcjonariuszem Matrasa były fundusze z amerykańskiej grupy SEAF, a mniejszościowe pakiety mieli m.in. współtwórcy sieci Jan Sieracki i kierujący nią obecnie Mariusz Rutkowicz - napisał "Puls Biznesu".
  • qaziu 2014-07-04 14:07:36

    No to powodzenia, teraz tylko czeka końca Matrasu w szybkim tempie. I ciekawe czy wymieniony pan pozbył się już swoich długów.

  • Marta 2014-06-12 16:32:41

    Osobiscie wolę kupować w empiku.Tamsprzedawca jest w pobliżu. Zawsze mozna zapytać sprzedawcę, jeśli niemożnaczegos znaleźć. W Matrasie nakazywano sprzedawcom zaraz podbiegać i pytać . Dla mnie to było irytujące. I więcej juz nie weszłam do ksiegarni Matras

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA