REKLAMA
REKLAMA

Leszek Skiba: Zniesienie opodatkowania handlu internetowego będzie ujemnie oddziaływało na handel tradycyjny

Autor: www.dlahandlu.pl 12 lutego 2016 14:21

- (...) projekt ustawy musi w jakiś sposób rozwiązać problem istnienia handlu detalicznego, który funkcjonuje w Internecie i w formie tradycyjnej. W związku z tym nie może być tak, że istnieje jakaś preferencja. Zniesienie jakiejkolwiek formy opodatkowania handlu internetowego tak naprawdę będzie ujemnie oddziaływało na handel tradycyjny - mówił Leszek Skiba, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów podczas 11 posiedzenia Sejmu.

REKLAMA

- (...) Moglibyśmy mieć do czynienia z bardzo silnymi negatywnymi efektami polegającymi na tym, że handel przechodzi do Internetu i ma to konsekwencje dla miejsc pracy, dla sieci sklepów. Opracowanie tej ustawy w taki sposób, żeby opodatkowanie obejmowało właśnie handel internetowy w sensowny sposób, żeby nie było jakichś silnych negatywnych efektów dla handlu internetowego, jak również handlu w formie tradycyjnej, jest celem tej ustawy - podsumował Leszek Skiba.

Podsekretarz Stanu w MF zaznaczył, że prace nad projektem cały czas trwają.

 

  • mario 2016-04-11 14:43:50

    Sieciom z udziałem kapitału zagranicznego oraz producentom powinien być nałożony/doliczony (jak nie jest) podatek od handlu w Internecie, sprzedaż internetowa powinna być pod większa kontrolą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA