REKLAMA
REKLAMA

Lidl eksperymentuje w wybranych placówkach z podkładem muzycznym

Autor: www.dlahandlu.pl 22 września 2015 11:39

Lidl eksperymentuje w wybranych placówkach z podkładem muzycznym Na zdj. sklep Lidl we Francji, fot. shutterstock

Poza bodźcami wzrokowymi i węchowymi, coraz większą popularność w sklepach zdobywa oddziaływanie na zmysł słuchu klientów. Niedawno sieć Lidl wprowadziła w swoich placówkach podkład muzyczny. Spokojna muzyka nie tylko relaksuje klientów, ale też poprawia ich samopoczucie i wpływa na postrzeganie czasu.

REKLAMA

- Im wolniejsza muzyka, tym wolniejsze tempo przemieszczania się po sklepie, a co za tym idzie – większy rozmiar zakupów. Przyjemne dźwięki towarzyszące wizycie w placówce handlowej budują pozytywne doświadczenia zakupowe konsumentów, który chętniej wracają do niej w przyszłości - komentuje Iwona Kliś, marketing executive w Branch Brothers (Upright Group).

Sieć Lidl jest własnością niemieckiej grupy Schwarz, w skład której wchodzi także Kaufland. W Polsce zarządza siecią ok. 550 sklepów. Sieć jest obecna na polskim rynku od 2002 roku.

Średnia wielkość sklepu sieci Lidl to 1.080 mkw. (o ponad 440 mkw. więcej niż Biedronka).

 

  • mloda 2015-09-27 20:14:14

    A mi spokojna muzyka się podoba. W Lidlu jest jak najbardziej na miejscu. Zakupy robi się przyjemnie. Oczywiście wszystko zależy od gustu, ale dla mnie muzyka jest na plus.

  • mieszkaniec miasta 2015-09-26 13:57:07

    Nie cierpię sklepów z muzyką - jeśli w lidlu będzie tak w każdym sklepie, przestanę robić tam zakupy. W Intermarche na moim osiedlu odkąd pojawiło się szczekające radio przeplatane komunikaty o promocjach i muzyka, ograniczyłem robienie zakupów w tym sklepie do minimum. Dość hałasu jest w sklepach, samo pikanie kas podczas zczytywania towaru jest irytujące, a klienci jeszcze mają znosić jakąś muzykę? Widzę, że będę musiał skasować ze swojej listy sklepów także Lidla.

  • justy 2015-09-24 22:35:55

    Muzyka przypadkowa, drażniąca, ja uciekam jak mogę najszybciej i do sklepu na Stryjeńskich w Wawie już nie wejdę

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA