REKLAMA
REKLAMA

Lidl i Biedronka otworzą nowe sklepy na Ursynowie

Autor: haloursynow.pl 16 marca 2015 14:58

Dwie sieci dyskontów planują ekspansję na warszawskim Ursynowie. Mają tu już po kilka sklepów, ale wciąż szukają nowych lokalizacji - czytamy na stronie haloursynow.pl.

REKLAMA

Siódma już "Biedronka" na Ursynowie wkrótce otworzy się na ul. Surowieckiego 1 - w nowo wybudowanym apartamentowcu "Na Romera" Matexi Polska.

Po ostatnim otwarciu sklepu na Natolinie w "Natpollu", "Biedronka" szuka też atrakcyjnej lokalizacji dla kolejnego marketu na Kabatach. W tej części Ursynowa nie ma jeszcze tego dyskontu, w przeciwieństwie do Lidla, który otworzył market przy Stryjeńskich w ubiegłym roku.

Kończy się rozprawa sądowa Lidla przeciwko Miastu Stołecznemu Warszawa w sprawie lokalizacji marketu przy ul. Rosoła. Gdy w 2013 roku okazało się, że inwestor chce budować tu swój sklep, mieszkańcy sąsiedniego apartamentowca doprowadzili do przyjęcia przez miejskich radnych uchwały o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego. Oficjalnie poszło o niewystarczającą ilość zieleni, ale najważniejsze w sprawie jest zbyt bliskie - zdaniem mieszkańców - sąsiedztwo okolicznych domów oraz zagrożenie dla skarpy wiślanej i "Parku Natolińskiego".

Według informacji haloursynow.pl Lidl może pożegnać się z lokalizacją na ul. Rosoła - miasto jest pewne, że odmowa wydania pozwolenia na budowę nie zostanie uchylona przez sąd.

Inwestor szuka więc innych lokalizacji na Ursynowie i jedną już znalazł. Market może powstać na Ursynowie Północnym - w pobliżu skrzyżowania ul. Pileckiego z Puławską, w rejonie ulicy Kraski.

  • magda 2015-03-30 10:26:10

    kiedy otwarcie tej biedronki na surowieckiego1?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA