REKLAMA
REKLAMA

Lidl rośnie w Hiszpanii dzięki rekordowym inwestycjom

Autor: dlahandlu.pl na podstawie retailanalysis.igd.com 14 lipca 2016 14:07

Dyrektor finansowy Lidla w Hiszpanii, Ferran Figueras, zapowiedział że ​​niemiecki dyskonter w tym roku wyda na inwestycje na hiszpańskim rynku 350 mln euro.

REKLAMA

W niedawnej prezentacji na temat wyników i perspektyw, Ferran Figueras ujawnił cel Lidla, aby zwiększyć zeszłoroczne obroty, które wyniosły ponad 3,04 mld euro o 5-8 proc. w 2016 roku (rok finansowy kończy się w lutym 2017). Detalista jest zadowolony ze swoich wyników i 12-proc. wzrostu obrotów, dlatego zamierza wydać na inwestycje w Hiszpanii o 33 proc. środków niż w ubiegłym roku. 

Znaczna część poczynionych już przez Lidla inwestycji została przeznaczona na utworzenie 40 nowych sklepów w tym roku w celu rozszerzenia zakresu działalności oraz modernizację istniejących placówek. To da liczbę 575 sklepów na koniec roku. Wraz z rosnącą liczbą placówek handlowych, Lidl rozwija również centra dystrybucji.

Jak ujawnił Figueras, strategia Lidla opiera się na sześciu filarach: cenowym przywództwie, produktach wysokiej jakości, rozwijaniu marek narodowych i regionalnych, zwiększeniu udziałów produktów świeżych, otwieraniu nowych sklepów i modernizacji już istniejących obiektów oraz rozwoju dystrybucji.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA