PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Lokale na zmodernizowanych dworcach cieszą się wzięciem

Autor: Rzeczpospolita 12 maja 2012 12:31

Modernizacja czy wręcz budowa nowych budynków kosztowała w przypadku pięciu dworców aż 1,2 mld zł, ale teraz PKP będą mogły całkiem nieźle zarabiać na wynajmie placówek handlowych. Największym zainteresowaniem najemców cieszą się powierzchnie na dworcach w dużych miastach oraz w tych mniejszych, gdzie ruch kolejowy jest duży. W takich punktach o jeden lokal stara się od czterech do sześciu firm - pisze "Rzeczpospolita".


Na przełomie maja i czerwca mają zostać oddane cztery dworce: Poznań Główny, Warszawa Wschodnia, Wrocław Główny i Gdynia Główna, z ponad 11,5 tys. mkw. powierzchni handlowych. Dalsze 6,6 tys. mkw. na sklepy czy restauracje (łącznie ok. 90 punktów) trafiło w tym roku do najemców wraz z oddaniem wyremontowanego dworca Warszawa Centralna.

Cena za wynajem może sięgać 1,6 tys. zł za mkw. miesięcznie. Lokalizacje są najatrakcyjniejsze dla kiosków, ale też gastronomii czy sieci drogerii. Analitycy rynku nieruchomości przyznają, że nowe czy też solidnie wyremontowane dworce mogą teraz liczyć na znacznie większe zainteresowanie potencjalnych najemców.

Na warszawskim Centralnym pojawiły się choćby placówki sieci drogerii Rossmann czy Jasmin. Takie lokalizacje sondują także sklepy z elektroniką czy ubraniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane