REKLAMA
REKLAMA

LPP będzie płacić podatki w Polsce

Autor: Biznes.pl 29 maja 2015 13:07

Odzieżowy gigant, spółka LPP, twórca takich marek jak Reserved, House czy Cropp, będzie płacił podatki w Polsce, a nie na Cyprze czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie dlatego że tak chce, ale musi - podaje portal biznes.pl.

REKLAMA

Od 1 stycznia tego roku weszły w życie przepisy przewidujące opodatkowanie przez polskich podatników dochodów uzyskiwanych poprzez zagraniczne spółki kontrolowane.

Pod koniec grudnia 2014 r. LPP zlikwidowało spółkę Jaradi z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej majątek, w tym znaki towarowe Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, zostały przeniesione do bezpośredniego właściciela, tj. spółki Gothals z siedzibą na Cyprze, należącej w pełni do LPP SA.

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od początku 2015 roku, dotyczącymi opodatkowania spółek kontrolowanych (tzw. CFC), spółka LPP uwzględnia w swoim rozliczeniu podatkowym, z którego wynika wysokość podatku płaconego w Polsce, zysk wypracowany przez należącą do LPP spółkę cypryjską, która jest jeszcze posiadaczem praw do wszystkich znaków towarowych - informuje biznes.pl.

Działania te wynikają ze zmiany strategii biznesowej koncernu i koncentracji na rozwoju w Europie Zachodniej. Zgodnie z aktualną strategią wszystkie kluczowe funkcje oraz aktywa zostaną skumulowane w spółce dominującej – LPP SA.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA