REKLAMA
REKLAMA

Makro pobiera prowizje przy płatnościach bonami Sodexo

Autor: Dziennik Łódzki 7 stycznia 2011 10:42

Zdaniem Barbary Warzywody, zastępcy łódzkiego wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej w Łodzi, klienci powinni być informowani o prowizji. Mają wtedy możliwość rezygnacji z zakupów w tym miejscu, jeśli opłata im nie odpowiada - podaje Dziennik Łódzki.

REKLAMA

Pracownicy hali Makro potwierdzają, że przy płaceniu bonami obowiązuje prowizja, która wynosi 3 procent od wartości bonu plus podatek VAT.

- Sodexo ma podpisaną umowę handlową na realizację kuponów z siecią Makro Cash and Carry. Każdy klient Makro może zrealizować kupony w tej sieci. W tym wypadku właściciele małych sklepów, restauratorzy, hotelarze etc. rozliczają kupony na warunkach handlowych wyznaczonych przez Makro - mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor marketingu i rozwoju z Sodexo.

Stanowisko Makro w tej sprawie:

Fakt naliczania przez MAKRO prowizji rzędu 3 proc. jest komunikowany do naszych Klientów przez różnorodne kanały. Informacja na ten temat znajduje się na plakatach i ulotkach w halach oraz na stronie www.makro.pl i w Dziale Obsługi Klienta w każdej hali MAKRO.

Bony Sodexo są traktowane przez naszą firmę jako forma płatności, za której realizację nalicza się prowizję. Jest nam bardzo przykro z powodu niezadowolenia naszej klientki, która dowiedziała się o prowizji dopiero przy kasie. Dołożymy wszelkich starań, by uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, weryfikując dotychczasowe akcje komunikacyjne.

 

 

 

  • podatnik 2016-11-06 19:12:52

    Prowizja dla sodexo 3% plus Vat, marża handlowa np. papierosy , doładowania 5% to nazywa się robienie biznesu w detalu a do tego może jeszcze będzie potrzeba zapłacenia podatku handlowego 1,2 % od obrotu

  • Piotr 2016-11-06 13:34:37

    Odkupię bony SODEXO - płatne gotówką. Tel: 511-494-471

  • Piotr 2014-11-10 14:58:35

    Kupię każdą ilość bonów Sodexo. Cena do negocjacji. Tel: 511494471

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA