REKLAMA
REKLAMA

Mali najemcy chcą być lepiej traktowani przez deweloperów galerii handlowych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 22 marca 2012 10:07

Mieszkańcom mniejszych miast przyjdzie jeszcze poczekać na zakupy w centrach handlowych. Wszystko przez to, że choć galerie się budują, to mali, ale płacący najwięcej czynszu najemcy, ociągają się z wynajmowaniem powierzchni - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

REKLAMA
Najwięcej nowych galerii zaplanowano w średnich miastach mających od 100 do 300 tys. mieszkańców. Jednak lokalni najemcy umów nie podpisują już tak chętnie jak jeszcze dwa - trzy lata temu.  Negocjacje trwają nawet rok.

To problem dla deweloperów, bo tylko gdy mają podpisane umowy gwarantujące im uzyskanie 60 proc. planowanych przychodów z galerii, są w stanie uzyskać finansowanie na realizowaną inwestycję. A wysokie przychody gwarantują tylko mali najemcy - pisze "DGP".

Czołowi, do których zalicza się najpopularniejsze i najbardziej pożądane marki na rynku, nie są w stanie zapewnić deweloperowi takiego przychodu. Mimo że to one wynajmują największe powierzchnie, to równocześnie płacą za nie najmniej. W dużych miastach to 12 - 18 euro za mkw., gdy mali najemcy nawet 70 euro - pisze dziennik.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA