PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Marek Wojtyna nowym prezesem Danone w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 7 sierpnia 2017 10:34

Marek Wojtyna nowym prezesem Danone w Polsce

Dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za nową strukturę Danone, skupiającą 13 krajów europejskich, został Paolo Tafuri. Przewodzi on nowemu, międzynarodowemu zespołowi zarządzającemu, w którym funkcję dyrektora rynku Polska i Kraje Bałtyckie oraz prezesa zarządu Danone obejmuje Marek Wojtyna.


Marek Wojtyna z grupą spółek DANONE związany jest od ponad 15 lat. Początkowo pracował w oddziale świeżych produktów mlecznych w Polsce, następnie przez 10 lat zarządzał firmą Żywiec Zdrój, a ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego w oddziale Danone na Ukrainie.

Polski oddział świeżych produktów mlecznych Danone stał się częścią nowej struktury europejskiej. Poza Polską skupia ona kraje bałtyckie, kraje Europy Wschodniej i kraje nordyckie – łącznie 13 państw, w których zatrudnionych jest 2000 pracowników.

Danone stawia na ścisłą współpracę pomiędzy poszczególnymi krajami swojej nowej struktury. Szczególnie dotyczy to wprowadzania innowacji produktowych, czy prowadzenia działań marketingowych i sprzedażowych, co pozwoli na wzmocnienie synergii między rynkami.

Pierwsze produkty mleczne Danone pojawiły się w Polsce w 1991 roku. Obecnie w Polsce pracuje ok 1200 osób, które tworzą tak znane marki, jak m.in.: Activia, Danio, Danonki, Fantasia, Actimel, czy Jogurt Danone. W Polsce funkcjonują 4 spółki: Danone (świeże produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), NUTRICIA (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywność medyczna). Zatrudnienie w firmie w Polsce to 3,5 tys. osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,95

  • Śr

    3,09

  • Min

    2,25

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9965

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane