REKLAMA
REKLAMA

Markety nadal wyrzucają niesprzedaną żywność

Autor: Dziennik Polski/PAP 18 marca 2014 14:50

Zwolnienie sklepów z podatku VAT od żywności przekazywanej organizacjom charytatywnym niewiele dało. Nowe prawo obowiązuje od października, ale większość marketów nadal wyrzuca niesprzedany towar, zamiast oddać go potrzebującym - donosi "Dziennik Polski".

REKLAMA
Z Federacją Polskich Banków Żywności (FPBŻ) w ogólnopolskiej skali jedzeniem dzielą się tylko dwie duże sieci handlowe. - Niestety, większość sklepów nie jest zainteresowana współpracą. Dalej wolą wyrzucać żywność do kosza - ubolewa Agnieszka Bielska z FPBŻ.
Pomocy ze strony sklepów nie doczekały się dotąd organizacje charytatywne, zajmujące się m.in. dożywianiem ubogich. - Cały czas apelujemy o wsparcie, ale sklepy się do tego nie garną - mówi w rozmowie z gazetą Justyna Borkowska z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. - Nic się nie zmieniło, wciąż b. trudno uzyskać jakąkolwiek pomoc - ocenia też siostra Leokadia, kierowniczka działającej w ramach Caritas Archidiecezji Krakowskiej Kuchni św. Brata Alberta
Andrzej Faliński, szef Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zrzeszającej największe sieci handlowe w Polsce, zapewnia jednak, że będzie lepiej. - "Coś już ruszyło - niektóre sklepy mają już programy przekazywania żywności i myślę, że z czasem dołączą kolejne - mówi.
  • b prac. marketu 2014-03-19 02:29:37

    Bzdury opowiada lobysta Feliński z POHiD (niby zrzeszający Polskie firmy handlowe-same zagraniczne)Sieci-markety nadal będą wyżucac żywność, bo to jest dla nich korzystniejsze,przekazac można tylko zywność jeszcze w terminie zdatnym do spozycia. A markety taką żywność z kończącym sie terminem wolą przetworzyć, dac na romocję-okazja,super cena, przeznaczyć na rożno,goracy stół-garmażerkę I tyle panie feliński i pan o tym dobrze wie!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA