REKLAMA
REKLAMA

McDonald's: Od ilości restauracji ważniejsza jest jakości lokalizacji

www.portalspozywczy.pl 19 czerwca 2012 10:38

- Interesuje nas rozwój na terenie całej Polski - otwieramy restauracje w takich miejscowościach jak Sanok, Mielec i Tarnobrzeg, czyli w mniejszych miastach w Polsce południowo-wschodniej. Mamy plany, aby pójść w tym kierunku. Rynek polski się zmienia i już nie tylko metropolie są dla nas atrakcyjnym kierunkiem rozwoju - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Piotr Jucha, dyrektor generalny McDonalds Polska.

REKLAMA
Piotr Jucha przyznaje, że - ze względu na rozwój franczyzy - bardziej od ilości restauracji spółce zależy na jakości lokalizacji. - Są lokalizacje, które my jako McDonalds chcemy prowadzić, aby analizować rynek, natomiast w równym stopniu licencjobiorcy, którzy prowadzą już lokale w pobliżu nowo powstającego obiektu, mogę decydować się na kolejną inwestycję - mówi.

McDonalds nadal zamierza oddawać działające już restauracji we franczyzę. - Ten proces, może wolniej niż do tej pory, ale będzie postępował. Przez ostatnie lata duża część (ponad 50 proc.) obiektów została przekazana w ręce franczyzobiorców - dodaje.

Firma chce także otwierać lokale w nowopowstających galeriach handlowych, jednak nie jest to jej głównym celem. - Jesteśmy bardzo selektywni w ekspansji w centrach handlowych. Uważamy, że lokalizacje, które pozyskujemy powinny być tymi "najlepszymi". Nie każde centrum handlowe jest w naszym obszarze zainteresowania, więc szybki rozwój rynku nieruchomości komercyjnych nie musi przekładać się na rozwój McDonalds Polska. Z drugiej strony, w wielu przypadkach dzieje się tak, że McDonalds przyciąga klientów i wpływa na zwiększenie atrakcyjności oferty obiektu. Nie chcemy bić rekordów, ale jeśli pojawiają się atrakcyjne okazje i lokalizacje to korzystamy i możemy przyspieszyć rozwój - komentuje Piotr Jucha.

Dyrektor McDonalds nie chce jednak podawać konkretnych liczb planowanych otwarć, ani oceniać potencjału polskiego rynku dla tej marki.

 

 

Więcej na portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA