PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Media Expert rejestruje prawie 300 spółek. Czy dzięki temu nie zapłaci podatku?

Autor: pb.pl 12 lipca 2016 09:44

Media Expert rejestruje prawie 300 spółek. Czy dzięki temu nie zapłaci podatku? sklep sieci Media Expert, fot. za milleniumhall.pl

Właściciel sieci Media Expert niedawno utworzył prawie 300 spółek z o.o. Tłumaczy, że chce być jak Media Markt - podał Puls Biznesu.

Zdaniem Pulsu Biznesu, dzięki temu sieć może uniknąć płacenia podatku handlowego, albo zapłaci go niewiele. Rzecznik Media Expert, Michał Mystkowski, tłumaczy w rozmowie z "PB", że zmiana w strukturze sieci ma na celu "dopasowanie Media Expert do modelu zarządzania realizowanego przez największego konkurenta polskich sieci RTV i AGD - niemieckie Media Markt i Saturn". Mystkowski twierdzi, że wprowadzone w sieci zmiany pozwolą kierownikom sklepów na "optymalizowanie poziomu lokalnych przychodów" oraz na "motywację zatrudnionych pracowników", co ma się przyczynić do poprawy efektywności ogólnej sprzedaży.

W KRS zarejestrowano 287 spółek o nazwie typu: "ME S015", "ME S016" itd.

Więcej na pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • bugaj 2016-07-17 23:23:04

    Dlaczego nikt nie zwraca uwagę, że w ten sam sposób działają na rynku zagraniczne podmioty? Jakaś kontrola mediów czy o co kaman?

  • bigos 2016-07-14 14:59:35

    I bardzo dobrze, że tak zrobili. Inaczej by po prostu nie mieli szans na konkurowanie z zagranicznymi podmiotami jak mediamarkt czy saturn, które mają właśnie taką konstrukcję firm. To była konieczność, żeby mogli utrzymać się na powierzchni i utrzymać ceny na niezmienionym poziomie.

  • Nie dla krętaczy 2016-07-13 00:15:13

    Toż to podpada pod celowe unikanie podatku = powinno być ścigane z ramienia prawa. Inna inszość to jednakowe warunki do działania. Franczyzy i inne "związki" powinny płacić na takiej samej zasadzie co jednolite podmioty. I już. Ostatecznie lwia część zysków (a w niektórych przypadkach całość) w takich "złożonych" firmach wpada do jednej kieszeni.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane