PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

MerCo i SPS Handel utworzyły grupę zakupową

Autor: Wiadomości Handlowe 20 września 2014 21:58

MerCo i SPS Handel utworzyły grupę zakupową

Od kilku miesięcy spółki MerCo i SPS Handel wspólnie prowadzą negocjacje handlowe. Wynika to z zawartej przez te dwa podmioty późną wiosną umowy. Od tamtej pory spółkom udało się wspólnie wynegocjować dwanaście kontraktów - czytamy w "Wiadomościach Handlowych".


Gdy podpisywano umowę, szacowano, że dzięki niej uda się podpisać 50-60 nowych umów. Porozumienie zakładało, że spośród wcześniejszych 300 umów MerCo, około 20 proc. miało zostać renegocjowanych wspólnie z SPS Handel.
Jak mówi "WH" Marek Theus, prezes MerCo, coraz większa grupa podmiotów wykazuje zainteresowanie współpracą - są to zarówno sieci własne, jak i franczyzowe. Zdaniem szefa MerCo, jeśli negocjacje z tymi podmiotami się powiodą, uda się stworzyć grupę z rocznymi obrotami na poziomie 4 mld zł. 
Grupa MerCo zarządza 63 sklepami i 18 stacjami benzynowymi Oktan, natomiast SPS Handel posiada ok. 60 sklepów własnych Prim i Zielony Market, a także zarządza siecią franczyzową BiT. Obroty MerCo to ok. 550 mln zł. SPS w 2013 r. miał sprzedaż na poziomie ponad 200 mln zł - zauważają "Wiadomości Handlowe".
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Pedro 2014-09-22 14:28:30

    a gdzie informacja nt uczestnictwa sieci Marcpol w tej grupie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane