REKLAMA
REKLAMA

Metro Group otworzy w Polsce 10 obiektów, rozważa przejęcia

Autor: Puls Biznesu 24 marca 2011 09:12

Metro Group otworzy w Polsce 10 obiektów, rozważa przejęcia

W związku z rekordowymi zyskami zarząd Grupy Metro zdecydował się m.in. zwiększyć wydatki inwestycyjne w tym roku do 2,2 mld euro, w porównaniu z 1,7 mld w 2010 r. Jak pisze pb.pl w Polsce operator rozważy przejęcia innych sieci handlowych, a także pozyskania dla hipermarketów Real zewnętrznych partnerów.

REKLAMA

W 2011 r. na polskim rynku otwartych zostanie 10 nowych sklepów. Zarząd nie ujawnia szczegółów. Podaje tylko, że na pewno rozwijana będzie sieć punktów Makro w mniejszych miejscowościach.

Poza otwieraniem nowych hurtowni i hipermarketów, grupa zapowiada na ten rok także uruchamianie przez jej sieci handlowe w różnych krajach sprzedaży przez internet (także w Polsce).

Metro poważnie traktuje nasz rynek. Dlatego zarząd firmy nie wyklucza u nas kolejnych akwizycji, jeśli tylko pojawią się interesujące okazje.

Zarząd koncernu, pytany przez dziennikarzy o przyszłość sieci Real (kiedyś rozważano jej sprzedaż), stwierdził, że bierze pod uwagę różne opcje, w tym pozyskanie dla niej zewnętrznych partnerów.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA