PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Metro Group scentralizuje działy rachunkowości w Polsce i Indiach

Autor: just-food 31 stycznia 2011 07:49

Niemiecki koncern handlowy Metro Group, do którego w naszym kraju należą sieci handlowe Makro, Real, Media Markt oraz Saturn ogłosiła plany przeniesienia i skoncentrowania funkcji związanych z rachunkowością Grupy w Indiach, Polsce i Niemczech.

Rzecznik koncernu powiedział, że zarząd dał zielone światło do rozpoczęcia negocjacji ws. zmian. Rozmowy miały ruszyć 25 stycznia br.
Przedstawiciel Metro dodał, że firma dąży do dalszej poprawy standardów jakości w zakresie rachunkowości poprzez "zharmonizowanych procedur Grupy i uwzględnienia coraz większej internacjonalizacji działalności".
Decyzję podjęto po przeprowadzeniu w ubiegłym roku analiz, które wykazały, że Metro Group będzie w stanie pracować bardziej efektywnie, jeśli nastąpi połączenie procesów i systemów księgowych w ramach tzw. Shared Service Centres.
Operacje księgowe zostaną przeniesione do Europy Wschodniej i Azji, czyli regionów, w których działa obecnie większość sklepów Grupy.
Firma nie ujawnia ilu pracowników mogą dotknąć ewentualne zmiany, jednak z ubiegłorocznych szacunków wynikało, że może dojść do "przeniesienia" ok. 400 miejsc pracy

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane