REKLAMA
REKLAMA

Metro Group scentralizuje działy rachunkowości w Polsce i Indiach

Autor: just-food 31 stycznia 2011 07:49

Niemiecki koncern handlowy Metro Group, do którego w naszym kraju należą sieci handlowe Makro, Real, Media Markt oraz Saturn ogłosiła plany przeniesienia i skoncentrowania funkcji związanych z rachunkowością Grupy w Indiach, Polsce i Niemczech.

REKLAMA

Rzecznik koncernu powiedział, że zarząd dał zielone światło do rozpoczęcia negocjacji ws. zmian. Rozmowy miały ruszyć 25 stycznia br.
Przedstawiciel Metro dodał, że firma dąży do dalszej poprawy standardów jakości w zakresie rachunkowości poprzez "zharmonizowanych procedur Grupy i uwzględnienia coraz większej internacjonalizacji działalności".
Decyzję podjęto po przeprowadzeniu w ubiegłym roku analiz, które wykazały, że Metro Group będzie w stanie pracować bardziej efektywnie, jeśli nastąpi połączenie procesów i systemów księgowych w ramach tzw. Shared Service Centres.
Operacje księgowe zostaną przeniesione do Europy Wschodniej i Azji, czyli regionów, w których działa obecnie większość sklepów Grupy.
Firma nie ujawnia ilu pracowników mogą dotknąć ewentualne zmiany, jednak z ubiegłorocznych szacunków wynikało, że może dojść do "przeniesienia" ok. 400 miejsc pracy


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12601

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA