REKLAMA
REKLAMA

Metro Group stawia na kobiety w zarządzie i ekologiczne rozwiązania kosztowe

Autor: www.dlahandlu.pl 8 maja 2013 13:10

Podczas NWZA z 8 maja Metro Group potwierdziło, że jednym ze strategicznych planów spółki na przyszłe lata jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Do 2012 r. poziom emisji na metr kwadratowy powierzchni sprzedażowej ma zostać zmniejszony o 20 procent w porównaniu do 2011. W ten sposób sieć przyczyni się do rozwiązania problemu stale rosnących kosztów energii.

REKLAMA

Ponadto, firma chce zwiększyć odsetek kobiet w zarządzie - w przyszłości ma on wynieść 25 proc.

W 2013 r. firma przewiduje niewielki wzrost sprzedaży, pomimo stale pogarszającego się środowiska gospodarczego. Przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych, firma oczekuje osięgnięgnięcie wyższego wskaźnika EBIT (706 mln euro w ubiegłych latach), w tym wyższych zysków kapitałowych z transakcji na rynku nieruchomości.

W okresie od stycznia do marca 2013 roku, Metro Group osiągnęło przychody w wysokości 155 mld euro, co oznacza spadek o 0,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Sprzedaż skorygowana (po sprzedaży Makro w Wielkiej Brytanii i Reala w Europie Wschodniej oraz Media Markt w Chinach) wzrosła o 0,7%.

 

  • b. prac sieci spec. HACCP 2013-05-09 02:49:46

    Brawo, z tymi kobietami w zarządzie, szkoda tylko, że tak nie jest w ogóle z zatrudnieniem w marketach na podst. stanowiska osób 50+.Składałem CV-ke do Zielonej Góry i podziękowano, jestem za stary!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA