REKLAMA
REKLAMA

Metro Properties pozbywa się spółki Metro Properties Services

Autor: dlahandlu.pl 1 października 2014 21:02

30 września podpisane zostało wstępne porozumienie dotyczące sprzedaży firmy Metro Properties Services, spółki zależnej Metro Properties na rzecz Grupy Atalian.

REKLAMA
Metro Properties Services to firma świadcząca usługi z zakresu techniki i infrastruktury, zarządzania środowiskowego oraz gospodarki odpadami. Jej klientami są zarówno inne spółki koncernu Metro, jak i podmioty zewnętrzne.

- Decyzja o sprzedaży MPS wpisuje się przyjętą ogólnoświatowo strategię Metro Properties, która polega na skupieniu się na głównych filarach działalności handlowej spółki, takiej jak strategiczne zarządzanie portfelem nieruchomości, zarządzanie projektami oraz przeprowadzanie transakcji - wyjaśnia Jean-Christophe Bretxa, prezes Metro Properties. - W Grupie Atalian znaleźliśmy rzetelnego i perspektywicznie działającego partnera, a to z jednej strony jest niezwykle ważne dla naszych pracowników, z drugiej zaś dla obecnych klientów - dodaje.

Grupa Atalian to konsorcjum, które obsługuje 25 tysięcy klientów, zatrudnia 60 tysięcy pracowników, świadcząc swoje usługi na terenie dziesięciu krajów europejskich. Grupa Atalian rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2000 roku.

- Cieszymy się, iż wzmocnimy swoją pozycję na rynku oraz nabierzemy doświadczenia w branży poprzez zakup MPS - zaznacza Matthieu de Baynast, prezes Atalian International.

Transakcja podlegać będzie zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13230

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA