REKLAMA
REKLAMA

Mex Polska liczy na pozytywne efekty restrukturyzacji w 2013 r.

Autor: PAP 22 marca 2013 08:58

Mex Polska spodziewa się, że przeprowadzona w 2012 r. restrukturyzacja niektórych restauracji, przyniesie w 2013 r. efekt w postaci poprawy wyników finansowych spółki o ponad 1,6 mln zł - poinformował w liście do akcjonariuszy prezes Paweł Kowalewski.

REKLAMA

"Jesteśmy przekonani, że rok 2013 - a szczególnie jego druga połowa - będzie okresem pozytywnego przełomu w trwającym kryzysie gospodarczym, co z kolei wspomoże planowane działania grupy Mex Polska i pozwoli jej uzyskać tak dobre wyniki finansowe jak osiągała przed rokiem 2012" - dodano.
Mex Polska podał, że strata netto w 2012 r. w wysokości 9,59 mln zł, wynikała głównie z dokonanych odpisów aktualizujących wartość nakładów na klub Bedroom w Łodzi i restaurację Browar de Brasil w Łodzi, a także z kosztów sprzedaży środków trwałych klubu Bed we Wrocławiu.
Dodano, że na wynik finansowy miało również wpływ zaniechanie inwestycji w klub w Krakowie oraz likwidacja restauracji w Zakopanem, a także odpis wynikający z braku wykupu obligacji Alterco w związku ze zgłoszoną upadłością.
Łączna kwota wspomnianych odpisów to ok. 9,2 mln zł.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA