REKLAMA
REKLAMA

MF przygotowało wzrór deklaracji ws. wyskości podatku handlowego (zobacz projekt)

Autor: www.dlahandlu.pl 4 sierpnia 2016 14:32

Minister finansów wydał projekt rozporządzenia w sprawie deklaracji podatkowej o wysokości podatku od sprzedaży detalicznej. Rozporządzenie ma wejść w życie z początkiem września
2016 r.

REKLAMA

W części A wzoru deklaracji określa się miejsce i cel składania deklaracji, w części B –dane identyfikacyjne podatnika. Natomiast w części C znajdują się pola dotyczące obliczenia podatku takie jak: ustalenie przychodu, kwota zmniejszająca przychód oraz podstawa opodatkowania. Następnie, w części D, określa się pole dotyczące wykazania kwoty podatku do zapłaty. Na końcu deklaracji, w części E, znajdują się pola dotyczące podpisu podatnika lub osoby go reprezentującej.

Jak podaje resort, wejście w życie rozporządzenia może spowodować niewielki wzrost kosztów projektu, ponieważ pracownicy urzędów skarbowych będą zobowiązani wydrukować formularze deklaracji oraz poświęcić czas na wprowadzenie danych z deklaracji do systemów informatycznych. Koszty te, będą stosunkowo niewielkie dla budżetu państwa(ok. 200 deklaracji miesięcznie, duża część z niech będzie składana w formie elektronicznej).


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA